Dom Wspólny

•    Czym jest?

Dom wspólny jest miejscem, w którym osoby z doświadczeniem choroby psychicznej mogą w bezpiecznych i przyjaznych warunkach spróbować samodzielności biorąc udział w całodobowej (stacjonarnej) terapii przy wsparciu i asyście specjalistów. 

Działania Domu Wspólnego ukierunkowane są przede wszystkim na przywrócenie lub utrzymanie dobrej formy psychicznej (wydłużenie okresu remisji) oraz utrzymanie lub budowanie zaradności funkcjonalnej, niezbędnej w codziennym życiu.

•    Dla kogo?

Do Domu Wspólnego zapraszamy wszystkie osoby, które doświadczyły kryzysu psychicznego lub są nimi zagrożone. 

W praktyce? Jeśli czujesz, że potrzebujesz spokojnego miejsca, by poczuć się bezpiecznie, a jednocześnie chciałbyś lub chciałabyś wziąć udział w treningu usamodzielniającym to Dom Wspólny jest właśnie takim miejscem. Jeśli właśnie zakończyłeś leczenie w szpitalu i nie czujesz się pewnie, nie wiesz co dalej i chciałbyś mieć wokół siebie ludzi, którzy pomogą Ci w trudnych momentach – to my. Jeśli masz poczucie, że Twoje życie „stoi w miejscu”, wiesz, że chciałbyś podjąć się pracy i samodzielnego życia poza domem rodzinnym, ale (tu znów) obawiasz się jak to zrobić i czy sobie poradzisz – zapraszamy!

W skrócie, zapraszamy: 

-    Osoby pełnoletnie, 
-    Zagrożone kryzysem psychicznym (jeśli nie masz rozpoznania, skontaktuj się z nami, możemy pomóc) 
-    Z doświadczeniem kryzysu psychicznego (z rozpoznaniem od F00 do F99 - z wyłączeniem uzależnień), 
-    Zamieszkałe na terenie Wrocławia (jeśli nie masz wrocławskiego adresu skontaktuj się z nami, każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie). 

Decyzję o przyjęciu do Domu Wspólnego podejmuje zespół terapeutyczny Centrum Zdrowia Psychicznego+ po wstępnej konsultacji.

•    Co oferujemy?

-    Całodobowe wsparcie opiekunów i psychologów, 
-    Praktyczne szkolenie umiejętności dnia codziennego (trening kulinarny, umiejętności praktycznych, majsterkowania, lekowy, higieniczny itd.),
-    Udział w treningach tematycznych (umiejętności komunikacyjnych, rękodzieła, muzykoterapii, filmoterapii, podstaw przedsiębiorczości, języka angielskiego, uważności, metapoznawczym),
-    W ramach miesięcznej opłaty (350zł) za pobyt także wyżywienie, niezbędne środki gospodarstwa domowego oraz dostęp do Internetu (jeśli aktualnie znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej skontaktuj się z nami, każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie),
-    Świetną atmosferę i możliwość nawiązania nowych znajomości :)  

•    Kontakt

Kontakt z Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie umówisz się na wstępną rozmowę o przyjęciu do Domu Wspólnego:  

Telefon: 71 369 90 60
Adres: ul. Ostrowskiego 13c we Wrocławiu

Kontakt z pracownikami Domu Wspólnego, jeśli masz dodatkowe pytania: 

Telefon: 71 393 94 98
Adres: ul. Milicka 40 we Wrocławiu